Przekazy Western-Union

Firma Western Union

Uznana firma, ze 160-letnią tradycją, oferująca błyskawiczne przekazy pieniężne w ponad 510 tysiącach placówek w 200 krajach świata. Tej firmie zaufały miliony ludzi na całym świecie codziennie wysyłając i odbierając pieniądze. W Polsce Bank Pekao SA i współpracujące z Bankiem firmy, między innymi Kantory Dukato, są największą siecią przedstawicieli Western Union.

Przekazy pieniężne Western Union

 

Potrzebujesz szybko, łatwo i bezpiecznie wysłać pieniądze w dowolne miejsce na świecie? Skorzystaj z usługi międzynarodowego przekazu pieniężnego Western Union, która umożliwi Ci przesłanie pieniędzy w ciągu 15 minut. Międzynarodowe Przekazy Pieniężne Western Union są przeznaczone tylko dla osób fizycznych. W większości krajów przekazy są realizowane w walucie danego kraju, przy czym niektóre kraje mogą dodatkowo wprowadzić możliwość obsługi transakcji w innej walucie. Kwota jednorazowego przekazu wysłanego z Polski wynosi równowartość 7499 USD w PLN. Przekazy odbierane w Polsce (nadane za granicą) nie mają ograniczeń kwotowych. Usługa Western Union obejmuje również przekazy krajowe, które realizowane są w oparciu o standardy określone dla Międzynarodowych Przekazów Pieniężnych Western Union.

Odbiór przekazu pieniężnego

Przekaz Western Union może odebrać osoba wskazana w przekazie z imienia i z nazwiska we wszystkich Kantorach Dukato. Do wypłaty niezbędny będzie ważny dokument tożsamości oraz uzyskane od nadawcy informacje o przekazie tj. imię i nazwisko nadawcy, spodziewana kwota przekazu, kraj nadania i dziesięciocyfrowy numer kontrolny przekazu (MTCN) Cała procedura wypłaty nie powinna potrwać więcej niż 10 minut.

Nadanie przekazu pieniężnego

Przekaz Western Union można nadać udając się do któregoś z Kantorów Dukato mając przy sobie dowód tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, kartę stałego pobytu). Przekaz obłożony jest opłatą, którą należy doliczyć dodatkowo do kwoty którą chcecie Państwo wysłać. Kasjer wyda Państwu potwierdzenie, na którym znajduje się dziesięciocyfrowy numer MTCN, który należy przekazać odbiorcy środków. Cała procedura wpłaty nie powinna potrwać dłużej niż 10 minut.

Szczegółowe informacje o zasadach wypłaty przekazu, walutach i kursach udzielane są przez konsultantów Infolinii Western Union
pod numerem telefonu 801 120 224 lub 0048 22 591 2224.